Běžecká čelenka - Patriot černá

Kód: 21.12.66
290 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Běžecká čelenka je zdobena jemnou a elegantní konturou českého lva, ale její síla dokáže dodat tréninku sílu a hrdost.

Běžecká čelenka je vždy praktickým a stylovým doplňkem v chladných dnech. Materiál zajišťuje dobrý odvod potu a jemný plyšový vlas na vnitřní straně pohodlnost. Díky své pružnosti je vhodná pro více velikostí.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrdost, síla, ctnost a odvaha

Český lev a trikolora. Proč právě tyto barvy a proč právě dvouocasý lev? Lidová poučka tvrdí, že bílá značí čistotu, červená krev prolitou vlastenci za svobodu vlasti a modrá bezmračnou oblohu. Ve skutečnosti barvami českého soustátí byla červená a bílá. Praktické to však nebylo, protože červená a bíla jsou barvy, které mají na své vlajce také Poláci nebo Rakušané. A tak po vzniku Československa přibyla barva modrá, která je odvozena od slovanské trikolory. 

První doklady o původu stříbrného dvouocasého lva v červeném poli jako znaku pocházejí z roku 1247, kdy jej jako své erbovní znamení přijal Přemysl Otakar II. Dodnes český lev představuje sílu, rytířskou ctnost a odvahu. Měl by nás chránit a vzbuzovat ostražitost. Dvouocasý lev byl znakem Českého království a dodnes je znakem Čech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: