Sportovní čepice - Repre trikolora

Kód: 004.140
460 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Čepice Repre v národních barvách vyjadřuje hrdost na to, kdo jsme, a nebojíme se to ukázat. Tento design je skvělý společník na závody jak v domácím, tak v zahraničním prostředí.

Čepice je nezbytným společníkem pro zimní sporty. Je vyrobena z lehkého materiálu, který zahřeje a zároveň odvede pot od Vaší pokožky. Elastický materiál perfektně sedí na uších a hodí se i pod lyžařskou nebo cyklistickou helmu. Tenký materiál umožní složení do kapsy, pokud není zrovna čepice zapotřebí. Reflexní prvek BEST:TIME je zde pro lepší viditelnost v zimních dnech.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrdost, síla, ctnost a odvaha

Český lev a trikolora. Proč právě tyto barvy a proč právě dvouocasý lev? Lidová poučka tvrdí, že bílá značí čistotu, červená krev prolitou vlastenci za svobodu vlasti a modrá bezmračnou oblohu. Ve skutečnosti barvami českého soustátí byla červená a bílá. Praktické to však nebylo, protože červená a bíla jsou barvy, které mají na své vlajce také Poláci nebo Rakušané. A tak po vzniku Československa přibyla barva modrá, která je odvozena od slovanské trikolory. 

První doklady o původu stříbrného dvouocasého lva v červeném poli jako znaku pocházejí z roku 1247, kdy jej jako své erbovní znamení přijal Přemysl Otakar II. Dodnes český lev představuje sílu, rytířskou ctnost a odvahu. Měl by nás chránit a vzbuzovat ostražitost. Dvouocasý lev byl znakem Českého království a dodnes je znakem Čech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní čepice
Tagy: česká vlajka, sportovní čepice, běhací čepice pod helmu, elastická čepice, na běhání, na sport, čepice český lev, tricolora

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: