Běžecká čelenka - Repre trikolora

Kód: 004.120
290 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Čelenka Repre v národních barvách vyjadřuje hrdost na to, kdo jsme, a nebojíme se to ukázat. Tento design je skvělý společník na závody jak v domácím, tak v zahraničním prostředí. Čelenka v barvách české vlajky Vás bude vždy reprezentovat. 

Čelenka je vyrobena z jemného elastického materiálu, který je na vnitřní straně jemně počesaný a který zahřeje i odvede pot.

Barva: trikolora

Materiál: 83 % polyester, 17 % elastan

Velikost: jedna 8,2 cm x 48 cm obvod 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrdost, síla, ctnost a odvaha

Český lev a trikolora. Proč právě tyto barvy a proč právě dvouocasý lev? Lidová poučka tvrdí, že bílá značí čistotu, červená krev prolitou vlastenci za svobodu vlasti a modrá bezmračnou oblohu. Ve skutečnosti barvami českého soustátí byla červená a bílá. Praktické to však nebylo, protože červená a bíla jsou barvy, které mají na své vlajce také Poláci nebo Rakušané. A tak po vzniku Československa přibyla barva modrá, která je odvozena od slovanské trikolory. 

První doklady o původu stříbrného dvouocasého lva v červeném poli jako znaku pocházejí z roku 1247, kdy jej jako své erbovní znamení přijal Přemysl Otakar II. Dodnes český lev představuje sílu, rytířskou ctnost a odvahu. Měl by nás chránit a vzbuzovat ostražitost. Dvouocasý lev byl znakem Českého království a dodnes je znakem Čech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní čelenky
Tagy: běžeská čelenka, zateplená čelenka, designov8 čelenka, dámská čelenka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: