Dámská čelenka - Lennon

Kód: 001.120
290 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Sportovní čelenka s motivem Lennnonovy zdi svým designem a spektrem nádherných barev vyladí Váš outfit. 

Dámská čelenka je jemná, elastická, na vnitřní straně jemně počesaná. Materiál zajištuje dobrý odvod potu a pohodlnost. Díky své pružnosti je vhodná pro více velikostí.

Barva: vínová s tisíce jinými

Materiál: 83 % polyester, 17 % elastan

Velikost: jedna 8,2 cm x 48 cm obvod 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lennonova zeď se stala symbolem lásky, míru a svobodného slova

Lennonova zeď leží ukrytá mezi zahradami, ambasádami, Čertovkou a malebnými náměstíčky. Je to nevelký pestrobarevný kus zdi s barvitou historií. Stěna samotná je poměrně stará a právě tak kouzelná jako ostatní zdi Malé Strany, ale liší se od nich tím, že je pokrytá vrstvami graffiti, skoro bychom mohli říci vrstvami minulosti. Většina pestrobarevných graffiti je věnována Johnu Lennonovi a písňovým textům Beatles. Stěna se v roce 1988 stala trnem v oku komunistickému režimu, ale mladí Pražané, otrávení mlčením a represí, začali vyjadřovat svůj vztek a znepokojení prostřednictvím barev ve spreji aplikovaných na tuto prastarou zeď. Začala jako jakási nástěnka na malované stížnosti a rozrostla se do celého hnutí. Stížnosti na zdi byly vždy přemalovány, ale druhého dne se objevily znovu.

Zachytili jsme tuto stěnu v únoru 2020 krátce poté, co designér Pavel Šťastný spolu s dalšími autory poprvé stěně vtiskl kompletně nový vzhled. Vrstvy barvy byly opatrně strženy a nový design oslavoval 30. výročí sametové revoluce. Vínovo-fialová mapa Evropy byla ozdobena nápisy "All You Need Is Love" v několika jazycích. Ty na zeď přišli natřít velvyslanci daných zemí. Nechyběla ani podobizna Lennona, která za období pandemie nemoci covid-19 obdržela roušku. Fotografie této zdi obletěly celý svět na předních stránkách novin.

Stěnu není úplně snadné najít, takže se při jejím hledání raději zeptejte, nebo se koukněte ZDE.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní čelenky
Tagy: běžeská čelenka, Lennon, elastická čelenka, desighnová čelenka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: